Anadolu Medya Grup Vakfı
Telefon : 444 0 155

Anadolu Medya Grup Vakfı tarafından başlatılan “Gazze İçin Bir Şiir Yaz’’ yarışması sona erdi
7 Ekim’den bu güne katil İsrail’in Gazze üzerinde uyguladığı zulüm aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Anadolu Medya Grup Vakfı tarafından gerçekleştirilen “Gazze İçin Bir şiir Yaz’’ yarışması sona erdi. Genç kalemlerin özel şiirleri ile katılım sağladığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. 

1 Şubat tarihinde başlayıp 12 Şubat'ta son bulan Gazze İçin Bir Şiir Yaz yarışması yoğun bir katılımla başlayıp gerçekleştirilen ödül töreni ile sona erdi.

15 ve 18 yaş arasında ki genç kalemlerin Gazze hakkındaki düşüncelerini ve hüzünlerini kağıda döktüğü yarışmada 5 şair adayı ödüle layık görüldü. Dünyanın gözü önünde işlenen soykırıma özellikle gençlerin dikkatini çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için Anadolu Medya Grup Vakfı tarafından başlatılan yarışmaya oldukça fazla başvuru yapıldı. 4 jüri üyesi her biri çok özel ve anlamlı olan şiirler arasından dereceye giren 5 kişiyi belirledi.

İlk olarak sahneye "Gül Kokulumun Ordusu Geri Dönecek” şiiri ile 17 yaşındaki Erva Karabulut çıktı. Arından 17 yaşındaki Melisa Koç "Son Nefes” isimli şiiri ile sahnedeki yerini aldı.

Saadet Sena İstanbullu "Gazze'nin Gözyaşları” isimli şiiri ile yarışmaya katılan bir diğer isim oldu.Daha öncesinde şiir dalında ödüller alan Şehri Sak Gazze için kaleme aldığı şiiri ile sahneye çıktı. Son olarak sahneye "Gönlümün Yakarışı; Filistin” isimli şiiri ile Yasin Şen çıktı.

Şiirlerin ardından 4 jüri üyesi ve halkın oylamaları başladı. Oylamalar sonucunda "Gönlümün Yakarışı; Filistin” isimli şiiri ile Şehri Sak birinci olan isim oldu. İkinci olan isim Melisa Koç, üçüncü olan isim Yasin Şen olurken, dördüncü Erva Karabulut ve beşinci şiir ise "Gazze'nin Gözyaşları” şiir ile Saadet Sena İstanbullu oldu. Dereceye giren isimlere ödülleri verildi. 

Dereceye girenlere ödülünü ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer taktim etti. Birinci olan isim Şehri Sak ise ödülünü Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Adem Ceylan'ın elinden aldı. Birinci olan şiirlerin ödüllendirilmesinin ardından ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer jüri üyelerine emeklerinden ötürü teşekkür hediyesi takdim etti.