Anadolu Medya Grup Vakfı
Telefon : 444 0 155

Armutlu Ortaokulu’ndan ANMEG’e ziyaretBozkır Armutlu Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonu ve ANMEG Vakfı'nın daveti üzerine Armutlu Köyü Ayşe Veli Demiröz Ortaokulu öğrencileri Konya'yı gezdi.  


Armutlu Ayşe Veli Demiröz Ortaokul Müdürü Muhammed Enes Yılmaz ‘'Armutlu Konya siyasetine Konya iş dünyasına pek çok insan yetiştirmiştir. Bu gezimizdeki amacımız öğrencilerimize Armutlulu büyüklerimizi tanıştırmak ve çocuklarımıza örnek olmasını sağlamak. Bunlardan bir tanesi olan KONTV'deyiz. Biz burada bugün şunu gördük ki; nerde olursak olalım ülkemizin hangi bölgesinde olursak olalım çalışmak ve azimle yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Biz bugün tüketimden üretime geçmek istiyorsak çok çalışmamız gerekiyor. Yeni Türkiye diyorsak üreten Türkiye diyorsak öğrencilerimizi her daim iyi yetiştirmek zorundayız. Öğrencilerimizi son 3 yıldır mesleki eğitimi hedeflemelerini söylüyoruz. Bozkır'da gerekli meslek liseleri var. Öğrencilerimizi buralara gönderiyoruz. Bundan sonraki liseliler için önceliğimiz Konya'daki meslek liseleri olacak. ASELSAN Konya'ya kazandırılmış en büyük meslek lisesidir. Bir Selçuk Bayraktar'da okulumuzdan neden çıkmasın. Armutlu olarak hedefimiz üreten Türkiye'nin bir paydaşı olmaktır. ‘' ifadelerini kullandı.

‘Büyük ve güçlü Türkiye sizin'

KONTV binasını gezen öğrenciler yayıncılardan ve teknik ekipten bilgi aldı. ANMEG bünyesinde bulunan Yeni Konya Gazetesi, KONYAFM ve internet haber sitelerini gezen öğrenciler haber hakkında bilgi aldı. KONTV Selçuklu Salonu'nda sohbet etti. KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer ‘' Ülkemizin geleceği sizlerin elinde olacak. Hep birlikte çok çalışacağız. Sizler çok çalışacak başarılı olacaksınız. Büyük ve güçlü Türkiye'nin gelişmesine kalkınmasına katkı sağlayacak gelecek nesiller olacaksınız. Ülkemizin şu andaki yönetimini ileride sizler alacaksınız. Teknolojik gelişmeleri sizler devralacak ve daha ileriye taşıyacaksınız. Bu ülke bizim davamız bu ülke bizim sevdamız. Sevdamız davamız için elimizden gelen her şeyi yapacağız. ‘'dedi.